شركت داروئی شيميائی روديك

شركت داروئی شيميائی روديك ( سهامی خاص ) در سال 1378 تاسیس شد .این شرکت مفتخر است با بیش از 30 سال سابقه در صنعت افزودنیهای خوراک دام و طیور و آبزیان فعالیت داشته باشد. به طور کلی شرکت رودیک در زمینه تولید ، واردات ، صادرات ، توزیع و بازرگانی  داخلی و خارجی انواع افزودنیهای خوراک دام و طیور و آبزیان در ایران مشغول به فعالیت می باشد.

چرا شركت داروئی شيميائی روديك؟

فروش محصولات باکیفیت و مرغوب

چرا شركت داروئی شيميائی روديك؟

بیش از 30 سال تجربه موفق

چرا شركت داروئی شيميائی روديك؟

فروش مستقیم و بدون واسطه

چرا شركت داروئی شيميائی روديك؟

تنوع محصولات

زمینه فعالیت : تولید ، واردات ، صادرات ، توزیع و بازرگانی  داخلی و خارجی انواع افزودنیهای خوراک دام و طیور و آبزیان

ویتامینها

گروهی از ترکیبات آلی پیچیده میباشند که به مقدار بسیار کم در مواد خوراکی وجود دارند و برای هضم و جذب مواد خوراکی دیگر مورد نیاز می باشند و کمبود هریک از آنها موجب اختلال خاص در روند نگهداری و رشد می شود . بسیاری از ویتامین ها توسط بدن موجود زنده ساخته می شود و گاهی اتفاق می افتد که مقدار ساخته شدن ویتامین در بدن کفاف نیاز را نمی کند و باید در جیره خوراکی ویتامین به صورت مکمل وجود داشته باشد تا نیاز تامین شود.جدول زیر علائم کمبود ویتامین ها را در طیور نشان میدهد. با توجه به بیماریهای ذکر شده ویتامینهای صنعتی میتواند از مهمترین افزودنی های خوراک دام و طیور مطرح باشد.

چرا افزودنی های خوراکی دام و طیور استفاده میشود؟

با گسترش روز افزون جمعیت بشر، نیاز به تامین غذا نیز بیشتر شده است. درحالی که امروزه روش های سنتی کشاورزی و دامداری نمی تواند جوابگوی تامین غذای بشر باشد. در حوزه دامپروری، پرورش حیوانات از حالت مزرعه کم تراکم به دامداری های متراکم و صنعتی تبدیل شده است. علاوه بر این اصلاح نژاد حیوانات سرعت رشد و تولید آنها را نیز افزایش داده است و خوراک های با حجم زیاد و تراکم کم مواد مغذی جوابگوی نیاز آنها نمی باشد. بنابراین علاوه بر استفاده از محصولات کشاورزی به عنوان علوفه و خوراک اصلی دام، از مکمل ها و افزودنی های صنعتی(طبیعی یا مصنوعی) نیز در خوراک دام و طیور استفاده می شود.

انواع افزودنی های خوراک دام و طیور

آنتی اکسیدان‌ها

ویتامین ها

مواد معدنی

اسیدهای آمینه

انواع افزودنی های خوراک دام و طیور

آنزیم‌ها (کاتالیزورهای هضم مواد خوراکی)

پروبیوتیک‌ها (میکروب‌های مفید)

پری‌بیوتیک‌ها (الیگوساکاریدها) و سیمبیوتیک‌ها (مخلوطی از پرو و پری‌بیوتیک)

اسیدی‌فایرها (اسیدی کنندها)

انواع افزودنی های خوراک دام و طیور

کوکسیدیواستاتها(جلوگیری از کوکسیدیوز)

رنگدانه‌ها (کاروتنوئیدها)

پلت چسبان‌ها( استحکام پلت)

امولسیفایرها

مواد تشکیل دهنده خوراک دام و طیور

علاوه بر وجود مواد اولیه مانند گندم و جو و یونجه، برای بدست آوردن خوراکی مرغوب باید مواد افزودنی و مغذی را به خوراک اضافه کنیم. این مواد از گیاهان و حیوانات، عناصر معدنی و گاهی شیمیایی تهیه می شوند. این افزودنی ها که شامل پروبیوتیک، پربیوتیک، اسید آمینه، بافر، توکسین بایندر و غیره است به مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور اضافه می شود. برای تولید خوراک پلت نیازمند ماشین آلات خط تولید هستیم.

Call Now Button